November 2017
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Calendar Calendar

Latest topics
» Vox Populi, Methods Of Manipulation - 2 Hours Documentary -
by yenyneal Fri Oct 09, 2015 2:49 pm

» Jagjit Singh And Chitra Singh-Rog Ban Ke Reh Gaya Mp3
by yenyneal Wed Oct 07, 2015 12:12 pm

» PADRE FABIO DE MELO GUARDIAO
by yenyneal Sat Oct 03, 2015 2:11 am

» Pipe Flow Expert 5.12.1.1
by yenyneal Wed Sep 23, 2015 12:11 pm

» Adralin English 240x400 Game-adds
by yenyneal Tue Sep 15, 2015 1:38 am

» Jai Jai Radha Raman Hari Bol - Krishna Bhajan- Govind Bharga
by yenyneal Sat Aug 22, 2015 5:31 am

» Children Of Bodom-In Your Face Mp3
by yenyneal Sun Aug 09, 2015 6:09 am

» Dragon Ball Z Bid For Power Download Pc Pelo Torrent
by yenyneal Tue Jul 07, 2015 9:07 am

» Japan Extreme Com
by yenyneal Sat May 30, 2015 5:10 pm


ပိတ္ထားေသာ Site တစ္ခုအား IP ျဖင့္ ၀င္ၾကည့္ျခင္း

View previous topic View next topic Go down

ပိတ္ထားေသာ Site တစ္ခုအား IP ျဖင့္ ၀င္ၾကည့္ျခင္း

Post  itcrazy on Mon May 09, 2011 11:16 am



www.4shared.com က သိတဲ့အတိုင္းပဲ ပိတ္ထားတယ္ေလ။ အဲဒီေတာ့ အခုလို ၀င္လိုက္တယ္။
Start>Run ထဲမွာ cmd လို႔ ရိုက္ၿပီး Enter ေခါက္လိုက္တယ္။
ၿပီးေတာ့ ping www.4shared.com ဆိုၿပီး ရိုက္ၿပီး Enter ေခါက္လိုက္တယ္။ အဲဒီအခါမွာ Pinging
www.4shared.com [72.233.72.144] with 32 bytes of data: ေပၚလာတယ္။ အဲဒီ့ 72.233.72.144
က 4shared ရဲ႕ IP ေလ။
Firefox ကိုဖြင့္ၿပီး address bar မွာ 72.233.72.144 လို႔ရိုက္ၿပီး Enter ေခါက္လိုက္တာ
4shared.com Site ႀကီး ပြင့္လာပါေရာ။
တျခားပိတ္ထားတဲ့ Site တစ္ခ်ိဳ႕ကိုလည္း ဒီနည္းေလးနဲ႔ စမ္းၾကည့္လို႔ရပါတယ္။


.
avatar
itcrazy
mmt technician
mmt technician

ေရးသားခ်က္မ်ား : 86
မွတ္ပံုတင္ေသာေန ့ : 2011-02-08
ေနထိုင္ေသာနိဳင္ငံ : ထိုင္း

View user profile

Back to top Go down

Re: ပိတ္ထားေသာ Site တစ္ခုအား IP ျဖင့္ ၀င္ၾကည့္ျခင္း

Post  yawlay on Fri Jun 10, 2011 7:05 am

I like this topic.Please write another like this Bros. :1:

yawlay
ေလ့လာသူအဆင့္
ေလ့လာသူအဆင့္

ေရးသားခ်က္မ်ား : 3
မွတ္ပံုတင္ေသာေန ့ : 2011-06-09
အသက္ : 35
ေနထိုင္ေသာနိဳင္ငံ : Myanmar

View user profile

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum